položek
  • Zobrazit

Co jsou to carvingové BOTY


Na výuku carvingu, základní carving a funcarving jsou vhodné pouze speciální carvingové boty. Carvingové boty umožňují větší náklek bérce dopředu a tím zatížení špiček lyží a eliminaci škodlivého a nebezpečného záklonu.
Carvingové boty vyrábí pouze firma DALBELLO, jako řadu CABRIO. Tyto boty jsou vhodné i na freeride a freestyle, původně však byly vyvinuty pro carving.
V botách klasické konstrukce od všech ostatních výrobců budete jezdit v záklonu (teoretici doby předcarvingové tomu říkají rovnovážná poloha).
Nemožnost dostatečného nákleku způsobuje jízdu po patkách lyží a při správném zahranění riziko zaříznutí přetížených patek lyží a vykopnutí jezdce do oblouku. Záklon je i příčinou rychlé únavy stehen i u trénovaných sportovců.

Carvingové boty poznáte podle střední přezky (druhá odshora), která je na vnitřní straně boty upevněna na samostatném pásku, vedoucím přímo z kloubu boty. Takto dělený skelet umožňuje větší úhel náklonu komínu dopředu.
Řada KRYPTON má střední přezku vyřešenou tak, aby nákleku nebránila vůbec.
Regulaci tuhosti nákleku má Krypton vyřešenu vkládáním rozpěrných segmentů mezi skelet a komín. Tento systém umožňuje 5 stupňů nastavení flexe boty. Žádné jiné boty neumožňují nastavit Flex Index v tak širokém rozsahu (např. 90-120) !
CABRIO konstrukce spočívá v tom, že skelet se vepředu nepřekrývá, je otevřený (cabrio) a překrytý pouze profilovaným jazykem zvolené tuhosti. Tuhost nákleku je tedy dána pouze flexí jazyka nebo vkládáním omezujících segmentů.
Krypton i AXION má také kloub kotníku spuštěný o několik cm níže, aby respektoval anatomii nohy a umožnil náklon bérce hned od paty.
Fixování potřebného nákleku zajistí volitelný klín vkládaný zezadu mezi skelet a komín.

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: CARVING sport s.r.o., Přízova 3, 602 00 Brno

JavaScript musí být povolen