položek
  • Zobrazit

Lusti RCT nebo FCT?

04.05.2015
Jaké jsou rozdíly mezi Lusti RCT a FCT?

Lusti RCT (140/8 - 165/12) jsou lyže nejvyšší tuhosti pro těžší a velmi rychlé jezdce (dámám nelze doporučit). Jsou určeny na radikální carving a racecarving. Do délky 150/9 jsou výborné na zdokonalování jízdy řezaným obloukem. Od délky 155/9 jsou velmi rychlé, na delší řezaný oblouk.
Díky své tuhosti přenáší Lusti RCT většinu pohybů jezdce přímo na terén, ale také většinu reakcí terénu (nerovnosti, boule) přímo do nohou lyžaře. Proto je jízda zejména v horším terénu náročnější na koordinaci a kondici nohou.
Při jízdě ve vyšším postoji, s převahou zatížení vnější lyže, tedy pouze v mírných náklonech a mírném zahranění budou držet na ledě lépe než poddajnější FCT.
Při extrémním zahranění a zatížení vnitřní, může, zejména lehčím jezdcům, odlehčená (a tudíž narovnaná) vnější lyže vibrovat.

Pro tento režim jízdy jsou vhodnější měkčí FCT, které se i ochotněji zahraňují do extrémních poloh, kde odlehčená vnější lyže ochotně driftuje.
Při jízdě s převahou zatížení vnitřní lyže, tedy při větším vklonění do oblouku a silném zahranění se lépe prohnou, dokonale okopírují terén a budou držet na ledě lépe než tvrdé RCT.
Lusti FCT (120/6 - 165/12) jsou lyže na výuku carvingu a na jízdu čistým carvingový obloukem. Do délky 145/8,5 (pro dámy do 130/7)  jsou výborné na učení a zdokonalování jízdy řezaným obloukem v rozumné rychlosti. Od délky 150/9 (pro dámy 140/8) jsou výrazně rychlejší, na delší řezaný oblouk. Tyto délky se nejlépe uplatní při bodycarvingu ve vysoké rychlosti. Tuhost lyží je i pro těžší jezdce dostatečná.
Díky své pružnosti přenáší Lusti FCT pohyby jezdce na terén měkce, zpožděně, lyže se chová tolerantně - promíjí chyby. Reakce terénu (nerovnosti, boule) jsou značně odpruženy a tím ušetřeny nohy lyžaře. Proto je jízda zejména v horším terénu příjemnější a méně fyzicky náročná než na RCT.

Výběr DÉLKY lyží na carving a pro děti

Vybírejte lyže PODLE RÁDIUSU


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: CARVING sport s.r.o., Přízova 3, 602 00 Brno

JavaScript musí být povolen