položek
  • Zobrazit

Lyžuj Srdcem!

10.12.2016
Existují 2 protichůdná pojetí lyžování. To první je rozumové, konvenční, zdánlivě jediné racionální a logické. Druhé je naopak intuitivní, netradiční, velmi emocionální a radostné. JIN & JANG. Obě techniky fungují na zcela opačném principu.

 Rozumové pojetí řídí levá mozková hemisféra, ta racionální, mužská. Funguje na principu poznávání a ověřování. Využívá tedy všechny poznatky a poměrně složitě vše popisuje a řídí. Kdo se učí lyžovat na tomto principu, musí se vše učit opravdu trpělivě a velmi aktivně zapojovat rozum. Mozek musí složitě koordinovat pohyby těla, protože tyto nejsou přirozené, ale naopak vynucené technikou. Velmi dlouho trvá, než tyto umělé pohyby přijme podvědomá inteligence těla a dojde k jejich zautomatizování.

 Toto pojetí je v souladu s konvenčním - zastaralým systémem výchovy, vzdělávání a celkově zavedeného fungování západní společnosti, které vyzdvihuje rozum a potlačuje city. Je nástrojem manipulace společenského vědomí uměle vytvořenými strukturami, využívanými ke komerčním a mocenským zájmům. Vytváří vnější závislost (na něčem mimo jedince).
 
 Intuitivní pojetí je řízené srdcem, podporované pravou, intuitivní, ženskou ("východní") hemisférou. Pracuje pod vedením intuice a využívá emoce. V ideálním případě (dětský začátečník) nepotřebuje vůbec ŽÁDNÉ vedení. Žádoucí je absence rozumového řízení pohybu a ponoření se do základních - přirozených reflexů těla získaných při narození.
 V případě dospělého (dospívajícího) člověka, zatíženého rozumovými schématy a bloky je třeba se vymanit z nadvlády rozumu a nechat projevit inteligenci těla. Neřídit pohyby rozumem a egem, nedělat pohyb složitějším, nebránit přirozenosti těla. Toto pojetí současně slouží jako terapie získaných bloků a strachů. Člověk schopný naslouchat vlastnímu tělu se pomocí přirozených tělesných projevů osvobodí od podvědomých překážek vlastního vývoje osobnosti. Podobně blahodárnou službu vám poskytne například intuitivní (spontánní) tanec.
 Toto pojetí je v souladu s harmonií duše a těla a směřuje k žádoucí proměně všech k jednání v souladu se svým srdcem. Intuitivní pojetí nepřipouští možnost manipulace zvenčí (systémem, médii, reklamou). Nevytváří tak závislost na vnějších okolnostech.
 
 Intuitivní pojetí vyžaduje lyže, které jsou schopny na přirozené pohyby reagovat. My takové máme ...!!

Škola lyžování Srdcem

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: CARVING sport s.r.o., Přízova 3, 602 00 Brno

JavaScript musí být povolen