položek
  • Zobrazit

Pro koho je BEZPLUHOVÁ metodika Radical carving vhodná?

10.12.2016
Náš (námi přejatý) BEZPLUHOVÝ styl výuky carvingu se vyznačuje tím, že jezdec jede CELOU DOBU JÍZDY po hranách (podél hran!). Tím se lišíme od zbytku světa, ostatní rozdíly jsou jenom nástroje, jak toho dosáhnout.

 1. Především pro ty KDO SE BOJÍ RYCHLOSTI a délky lyží - toho, že je neutočí a že se jim při přehranění na spádnici rozjedou. To se také u dlouhých lyží děje.
 2. PRO ZAČÁTEČNÍKY, protože se nemusí půl života učit pluh a přívrat a nakonec skončit u smyku, protože po zvládnutí smýkané techniky je cesta k čistému carvingu o hodně delší.
 3. PRO DĚTI! Všechny zde používané pohyby jejich tělo přirozeně ovládá, byly jim dány do kolébky, jako základní lidská motorická výbava. Úkolem rodiče je pouze zajistit vhodné lyže (krátké a točivé) a vhodný svah (mírný a široký). Pak ať se dál raději do ničeho neplete a dobře se dívá, aby se taky něco přiučil ... 
 NAOPAK - Při výuce pluhu je nutné překonat veškerou fyziologickou přirozenost, proto je tak obtížná, zdlouhavá a kontraproduktivní!!
                  (30% populace pluh nezvládne vůbec, naše kyčelní klouby na něj nejsou stavěné)
 4. PRO NESPORTOVCE. Můžete jezdit hned a neztrácet čas trapným plužením, bez kterého se u klasické metodiky neobejdete. Může se vám stát, že u něj i skončíte ...
 5. Pro člověka, který se raději pohybuje intuitivně, s citem, bez násilí (tanec), než aby napínal svaly a pral se s přírodou a fyzikou - VĚTŠINA ŽEN.
 6. PRO LYŽAŘE, který po 20 letech lyžování hledá NOVOU INSPIRACI, protože už ho ty "trapné pohyby" fakt nebaví ...
 7. PRO SNOWBOARDISTU, který by chtěl okusit lyže, ale nechce se je učit, protože má stejně rači prkno. Všechny tyhle pohyby už z prkna umí ...
 8. Pro lidi S NADVÁHOU, tělesným nebo ZDRAVOTNÍM OMEZENÍM. Carving lze jezdit i velmi pomalu, záleží jenom na vás, jaké si vyberete lyže a kopec. Na výukových modelech je možné strávit celý lyžařský život.
 9. Pro člověka, který má PROBLÉM S KOORDINACÍ. Ke zvládnutí základního carvingu není žádné koordinace třeba, pohyby jsou jednoduché a přirozené a vychází z jediného, kterým je přirozená rotace do oblouku používaná i u všech ostatních sportů (běh, kolo, ...). Úspěch zaručen!
 10. Pro jezdce, kteří lyžují pouze u nás, NA MÍSTNÍCH KRÁTKÝCH SJEZDOVKÁCH, kde lze adrenalin nasbírat jedině kouzly s odstředivou silou v řezaném oblouku.
 U carvingu nemusí vždy platit: "Čím pojedeš rychleji, tím dřív budeš dole!"
 
 Už mnoha lidem změnil čistý carving životní styl, přinesl novou inspiraci, chuť a energii i do jiných sfér bytí.

Lyžuj Srdcem!

Metodika na video CD     Milí rodiče     Zásady carvingové techniky

Třináctero carvingu    Ostatní se carvingu bojí

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: CARVING sport s.r.o., Přízova 3, 602 00 Brno

JavaScript musí být povolen