položek
  • Zobrazit

Proč nás nemají rádi ...

29.12.2015
Mainstream se carvingu bojí

Přišli jsme před lety s tvrzením, že technika carvingu je úplně jiná, naprosto protichůdná technice "normálního", do té doby jediného známého způsobu lyžování. Teoretici, praktici, metodici, instruktoři, ti všichni se na nás vrhli a začali zuby nehty bránit svoje živobytí, všechno to, čemu věnovali spousty let svého života, čemu věřili a věděli, že jim to funguje proti tomu, co neznali, nerozuměli tomu a prokazatelně jim to nefungovalo. A svoji polífčičku si ubránili.
My jsme si byli ale tak jisti čistotou své myšlenky, že jsme se nezalekli a přes tu obrovskou přesilu konvenčního proudu myšlení jsme svůj názor prosadili, rozšířili a tím i ověřili jeho platnost.
Neměli jsme, samozřejmě, tu sílu, přesvědčit o myšlence jednoduchosti a přirozenosti carvingu celý svět, tolik energie neměl ani sám autor carvingové myšlenky Walter Kuchler s německým lyžařským svazem Sports, ale u nás jsme tu příležitost otevřeli tisícům nadšených a šťastných lyžařů, kteří se přes noc mohli začít nazývat carvery (přes den taky).

Letos to je už 14 let, co se nám do posledního písmene stále potvrzuje vše v co jsme věřili a stále přicházejí další malá vítězství a velké pochvaly.
V poslední době jsou to hlavně úspěchy ve výuce dětí, které začínají u speciálních dětských lyží Lusti, které jako opravdu světový unikát umožní přirozeně intuitivní carving dětem od 3-4 let i bez účasti instruktora.
Na ověření a propagaci těchto vizí jsme začali asi před 8 lety pořádat carvingové kurzy pro rodiny s dětmi a dnes jsou stejně úspěšné, jako ty dospělé. Jak lehce a rychle děti chápou přirozený styl se můžete přesvědčit na videích na CARV.CZ .
Oceněním je pro nás i článek šéfredaktora Petra Sochy ve SNOW č.83 (katalog 2014/15), který, přes mírný skepticizmus k naší bezpluhové metodice, nakonec velmi ocenil naše radikální JCT 70, po té, co dovedly jeho dcerku k řezanému oblouku.

K napsání článku mne přivedl dotaz jednoho právem zmateného zákazníka, který se rozčiloval, "Jak to tedy vlastně je, když všichni tvrdí NĚCO a vy jediní skálopevně NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO!?"

Ano, je to přesně tak a je to tak správně. Pravdu mají obě strany a každý si může vybrat, jestli půjde milionkrát ověřenou konvenční cestou rozumu a tradice nebo nově otevřenou cestou Srdce, návratu k přirozenosti, nadšení a odkrývání nových horizontů v možnostech člověka, přírody i techniky. Volba je na Tobě a já s potěšením přidávám svůj oblíbený citát: "Většina se vždy mýlí."

Dan

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: CARVING sport s.r.o., Přízova 3, 602 00 Brno

JavaScript musí být povolen