položek
  • Zobrazit

Velké KRAŤASY

04.05.2015
Že nelze učit carving na lyžích s velkým rádiusem nám jaksi, narozdíl od jiných, bylo jasné hned ...

Nepřekvapilo nás ani to, že většina lidí má problémy s výukou řezaného oblouku, zejména díky rychlosti, na allroundech i na slalomkách. Jako první jsme tedy na svých kurzech začali k výuce používat výhradně kraťasy do 1m a výsledky byly mnohem, mnohem lepší.
Dalo by se čekat, že tím došlo k ukončení naší cesty k efektivní výuce, jelikož vhodnější lyže na trhu nebyly. Štěstí nám ale opět přálo a právě pro tyto účely vznikly naprosto speciální výukové lyže, které nemají na světovém trhu obdoby!
Tak přišly na svět pružné BIGshorty s naprosto unikátními parametry 110cm/4,5m (Gorila, Maya, FCT 110, JCT 110) s rozměry 115-60-104 mm a hned si získaly zaslouženou přízeň carverů. Po jejich masivním nasazení na carvingových kurzech si už vůbec nedovedeme představit na čem jiném bychom kdy mohli carving učit ... Je mi líto rakouských instruktorů, kteří od nás před pár lety na Kaprunu odkoukali používání běžně dostupných metrovek. Co teď budou dělat ...??

Ani s Gorilami se ale vývoj nezastavil. Pro náročnější obloučkáře jsme kraťasy sice prodloužili, ale vykrojení šlo do ještě většího extrému, tak vznikl BIGshort s rozměry 125cm/5,5m (Tequila - FCT 125) s odvážnou geometrií 122-60-113 mm !!
FCT 125 jsou nejextrémnější lyže na světě, mají nejlepší poměr délka /rádius a nejlepší pružnost.

Pro toho, kdo by chtěl okusit carving v té opravdu nejnižší rychlosti, jsou naopak BIGshorty kratší - JCT 90cm/3m (In-Line 90). Tyto lyže točí opravdu bez jakékoli námahy ty nejkratší oblouky i na prudké červené sjezdovce. Nemusíte vůbec nic dělat, jenom se podíváte ve směru oblouku ...
Používají se, samozřejmě i pro děti, pro které máme další extrémní světový primát, lyže JCT 70 (Žirafa 70) s rádiusem 1,5m!
To kdybyste vykládali v alpských zemích, nikdo vám neuvěří ...

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: CARVING sport s.r.o., Přízova 3, 602 00 Brno

JavaScript musí být povolen