položek
  • Zobrazit

Výběr DÉLKY lyží na carving a pro děti


Pro ulehčení výběru délky a rádiusu lyží může posloužit naše zkušenost s výběrem lyží zkušenějšími zákazníky. Výběr délek lyží se každým rokem mění, trend posledních let je neustálé zkracování délek a rádiusů. Nejedná se o módu, ale o přirozenou snahu o pohodlnější a bezpečnější lyže na čistý carving. Každý se snaží carvingovou techniku maximálně ulehčit, zpříjemnit a přizpůsobit místním podmínkám.

Naše zkušenosti z letošních nákupů ukazují, že pánové volí délky FCT nejčastěji mezi 140cm/8m - 150cm/9m, občas jsou vybrány i FCT 130/7.

U tvrdých RCT mezi 150cm/9m - 160cm/11m. Největší délky paradoxně nevolí jezdci zkušení, těžcí a rychlí, kterým jsou určeny, ale většinou naopak bezradní, o carvingu nepoučení nevyzrálí lyžaři.

Poučené dámy volí nejčastěji FCT 130cm/7m, delší lyže než 140cm/8m už skutečně nelze doporučit. Stejně tak nelze na dámský styl a hmotnost, až na vyjímky, doporučit tvrdé a přísné RCT, ani v nejkratších délkách. Mnoho dam zůstává trvale i na výukových FCT 110cm/4,5m nebo FCT 125cm/5,5m.

Výběr délky lyží pro děti je velmi jednoduchý. Nejmenší děti můžete postavit jedině na Žirafy 70cm/1,5m. To jsou nejměkčí a nejtočivější lyže na světě! Každé jiné lyže poskytnou dítěti méně radosti, méně carvingu (pravděpodobně žádný), více pluhu (pouze pluh) ... 
Žirafy mu mohou posloužit třeba až do 8 let. Děti od 5 let/20kg již mohou zvládnout JCT 90cm/3m. Ty jim vydrží až do 10-12let. Od 10let/30kg již můžete vybavit JCT110cm/4,5m, které jim vydrží až do přechodu na dospělé lyže.

Vybírejte lyže PODLE RÁDIUSU

Lusti RCT nebo FCT?

Podle čeho vybrat vhodné lyže na carving

Milí rodiče


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: CARVING sport s.r.o., Přízova 3, 602 00 Brno

JavaScript musí být povolen